Kesimpulan
Jetour T1 berharga RM129,800, manakala T2 pula RM156,800; jurang RM27,000 itu memberikan enjin 2.0-liter dengan 241 hp, 375 Nm serta pacuan semua roda, berbanding enjin 1.5-liter T1 dengan 168 hp, 270 Nm dan pacuan roda hadapan. T2 turut menambah tempat duduk hadapan berkuasa dengan fungsi ventilasi, bumbung kaca panoramik dan skrin 15.6-inci, tetapi cukai jalan tahunannya ialah RM439 berbanding RM120. T1 pula 248 kg lebih ringan dan masih menawarkan but berkuasa yang lebih praktikal.
Pilih Jetour T1 jika penjimatan RM27,000, cukai jalan tahunan RM120 dan but berkuasa lebih penting berbanding pacuan semua roda serta prestasi lebih bertenaga.
Pilih Jetour T2 jika anda mahukan 241 hp, 375 Nm, pacuan semua roda, tempat duduk hadapan berkuasa dengan fungsi ventilasi serta skrin infotainmen 15.6-inci yang lebih besar.
Perbezaan utama
- Harga: Jetour T1 RM129,800; Jetour T2 RM156,800.
- Kuasa dan tork: Jetour T1 168 hp dan 270 Nm; Jetour T2 241 hp dan 375 Nm.
- Pacuan: Jetour T1 pacuan roda hadapan; Jetour T2 pacuan semua roda.
- Berat kerb: Jetour T1 1,632 kg; Jetour T2 1,880 kg.
- Roda dan tayar: Jetour T1 roda 18-inci dengan tayar 235/65R18; Jetour T2 roda 19-inci dengan tayar 255/60R19.
- Audio infotainmen: Jetour T1 skrin 12.8-inci dengan lapan pembesar suara; Jetour T2 skrin 15.6-inci dengan sistem bunyi Sony 12-pembesar suara.
T1
- Harga pembelian RM27,000 lebih rendah dan cukai jalan tahunan RM120.
- Berat kerb 1,632 kg, 248 kg lebih rendah berbanding T2.
- But berkuasa dan ruang bagasi 574-liter.
- 168 hp dan 270 Nm ketinggalan berbanding 241 hp dan 375 Nm milik T2.
- Pacuan roda hadapan berbanding pacuan semua roda.
- Tiada bumbung kaca panoramik, tempat duduk hadapan berpengudaraan atau sensor parkir hadapan.
T2
- 241 hp dan 375 Nm daripada enjin petrol turbo 2.0-liter.
- Pacuan semua roda dengan tayar Giti 4x4 AT71 255/60R19.
- Tempat duduk hadapan berkuasa dengan fungsi ventilasi, bumbung kaca panoramik dan audio Sony 12-pembesar suara.
- RM27,000 lebih mahal, dengan cukai jalan tahunan RM439 berbanding RM120.
- Berat kerb 1,880 kg ialah 248 kg lebih berat berbanding T1.
- Operasi but secara manual, sedangkan T1 mendapat but berkuasa.
Kelebihan T1 berbanding T2
Kelebihan T2 berbanding T1
Berdasarkan helaian spesifikasi varian yang dipilih — ruangan kosong di satu pihak juga boleh bermaksud data tidak disenaraikan.
Lakaran badan mengikut jenis bentuk, dilukis mengikut skala daripada panjang dan tinggi setiap kereta.
| Harga & ringkasan | ||
|---|---|---|
| Harga | RM129,800✓ | RM156,800 |
| Jenis badan | SUV | SUV |
| Segmen | C-Segment | C-Segment |
| Pemasangan | CKD | CKD |
| Pemilikan | ||
| Cukai jalan / tahun | RM120✓ | RM439 |
| Ansuran bulanan (angg.) | RM1,325/bln✓ | RM1,600/bln |
| Insurans / tahun (angg.) | RM3,654✓ | RM4,390 |
| Penggerak kuasa | ||
| Teknologi enjin | 16-valve DOHC with Turbocharger, Variable Valve Timing | 16-valve DOHC with Turbocharger, Variable Valve Timing |
| Kapasiti | 1,499 cc | 1,998 cc |
| Kuasa kuda | 168 hp pada 5,500 rpm | 241 hp pada 5,500 rpm✓ |
| Tork | 270 Nm pada 2,000 rpm | 375 Nm pada 1,750 rpm✓ |
| Susunan silinder | Inline 4 | Inline 4 |
| Bahan api | Petrol | Petrol |
| Nisbah mampatan | — | 9.5 |
| Pacuan | ||
| Transmisi | Dual-clutch Automatic (Wet) | Dual-clutch Automatic (Wet) |
| Gear | 7 | — |
| Pacuan | Front Wheel Drive | All Wheel Drive |
| Dimensi | ||
| Panjang | 4,705 mm | 4,785 mm |
| Lebar | 1,967 mm | 2,006 mm |
| Tinggi | 1,840 mm | 1,880 mm |
| Jarak roda | 2,800 mm | 2,800 mm |
| Berat | 1,632 kg | 1,880 kg |
| Tangki minyak | 70 litres | 70 litres |
| Pintu | 5 | 5 |
| Tempat duduk | 5 | 5 |
| Ruang but | 574 litres | 580 litres✓ |
| Tayar depan | 235/65R18 | 255/60R19 |
| Tayar belakang | 235/65R18 | 255/60R19 |
| Tayar ganti | Space Saver | Space Saver |
| Tayar kilang | GitiComfort F50 | Giti 4x4 AT71 |
| Casis | ||
| Pemasangan | Malaysia (CKD) | Malaysia (CKD) |
| Suspensi depan | MacPherson Struts | MacPherson Struts |
| Suspensi belakang | Multi-link | Multi-link |
| Roda depan | 18" Apex Alloys | 19" Alloys |
| Roda belakang | 18" Apex Alloys | 19" Alloys |
| Stereng | Rack & Pinion (Electric Power Steering) | Rack & Pinion (Electric Power Steering) |
| Keselamatan | ||
| Beg udara | 6 (Driver and Passenger, Front Side, Front and Rear Curtain) | 6 (Driver and Passenger, Front Side, Front and Rear Curtain) |
| ABS/EBD | ✓ | ✓ |
| Kawalan kestabilan | ✓ | ✓ |
| Penggera | ✓ | — |
| Immobilizer | ✓ | ✓ |
| Fungsi mematikan beg udara | ✓ | — |
| Kunci keselamatan kanak-kanak | Manual for Rear Doors | Manual for Rear Doors |
| Tali pinggang keledar | 5 Three-point | 5 Three-point |
| Sistem maklumat titik buta | ✓ | ✓ |
| ISOFIX | Available for 2 Outer Rear Seats | Available for Outer Two Rear Seats |
| Sistem brek autonomus | Yes | Yes |
| Bantuan mengekal lorong | Steering Correction | Steering Correction |
| Amaran perlanggaran | ✓ | ✓ |
| Peringatan tali pinggang | All Seats | All Seats |
| Lampu | ||
| Lampu utama | LED Projector | LED Projector |
| Lampu belakang | Full LED | Full LED |
| Lampu siang LED | ✓ | ✓ |
| Lampu kabus depan | ✓ | ✓ |
| Lampu kabus belakang | ✓ | ✓ |
| Penunjuk arah cermin sisi | ✓ | ✓ |
| Kabin | ||
| Tempat duduk depan | Power Adjustable Driver's Seat, Manual Passenger Seat | Power Adjustable Front Seats with Ventilation Function |
| Tempat duduk belakang | 60:40 Split-folding | 60:40 Split-folding |
| Penghawa dingin depan | Dual-zone Automatic Climate Control | Dual-zone Automatic Climate Control |
| Penghawa dingin belakang | Rear AC Vents | Rear AC Vents |
| Sunroof | — | Panoramic Glass Roof |
| Soket kuasa | 1 Front, 1 Wireless Charger, 2 USB Front, 2 USB Rear | 1 Front, 1 Wireless Charger, 2 USB Front, 2 USB Rear |
| Lampu dalaman | Map Lights and Ambient Lighting | Map Lights and Ambient Lighting |
| Pemegang cawan | 2 Front, 2 Rear | 2 Front, 2 Rear |
| Bidai matahari | — | Panoramic Glass Shade |
| Audio | 12.8" Touchscreen with Wireless Apple CarPlay & Android Auto, 8-speaker sound system | 15.6" Touchscreen with Wireless Apple CarPlay & Android Auto, 12-speaker Sony Sound System |
| Kemudahan | ||
| Tingkap kuasa | Four Windows, Auto Up & Down | Four Windows, Auto Up & Down |
| Penghidup enjin | Keyless Operation (Push Button Start) | Keyless Operation (Push Button Start) |
| Kunci | Keyless Operation | Keyless Operation |
| Lampu utama automatik | ✓ | ✓ |
| Pengelap automatik | ✓ | ✓ |
| Cruise control | Adaptive Cruise Control | Adaptive Cruise Control |
| Tiptronic | ✓ | ✓ |
| Kawalan audio pada stereng | ✓ | ✓ |
| Stereng boleh laras (tilt) | ✓ | ✓ |
| Stereng boleh laras (teleskopik) | ✓ | ✓ |
| Operasi but | Powered Boot | Manual Operation |
| Sensor parkir depan | — | 4 Sensors |
| Sensor parkir belakang | 4 Sensors | 4 Sensors |
| Kamera undur | Yes, 360-degree Surround View Monitor | Yes, 360-degree Surround View Monitor |
| Cermin sisi lipat automatik | ✓ | ✓ |
| Bluetooth | ✓ | ✓ |
| Bantuan mula menanjak | ✓ | ✓ |
| Kluster meter | Full LCD Monitor | Full LCD Monitor |
| Brek parkir | Electronic | Electronic |
| Waranti | ||
| Jarak waranti (pengeluar) | 150,000 km | 150,000 km |
| Waranti pengeluar | 7 tahun | 7 tahun |
| Nota waranti | 10 Years, 1,000,000 km Engine Warranty | 10 Years, 1,000,000 km Engine Warranty |
Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian. Anggaran kos berdasarkan 20,000 km/tahun. Bahan api pada RM1.99/liter (RON95, bersubsidi). Insurans: tarif motor komprehensif, tanpa NCD. Ansuran: 10% pendahuluan, kadar rata 2.5%, 9 tahun. Harga disemak November 2026.
Kereta terpakai T1 & T2 untuk dijual
Soalan Lazim T1 vs T2
Jetour T1 atau Jetour T2, mana lebih baik?
Jetour T2 ialah pilihan yang lebih berkuasa dan lengkap dengan 241 hp, 375 Nm, pacuan semua roda, tempat duduk hadapan berpengudaraan serta bumbung panoramik. T1 pula pilihan yang lebih praktikal jika kos permulaan lebih rendah, cukai jalan yang jauh lebih murah dan but berkuasa menjadi keutamaan.
Berapakah perbezaan harga?
Jetour T2 berharga RM27,000 lebih mahal berbanding Jetour T1. Cukai jalan tahunannya juga RM319 lebih tinggi: RM439 berbanding RM120.
Jetour mana lebih baik untuk membawa bagasi?
T2 mempunyai but yang sedikit lebih besar, iaitu 580 liter berbanding 574 liter pada T1. Bagaimanapun, T1 mempunyai but berkuasa, manakala T2 menggunakan operasi but secara manual.