Kesimpulan
H6 ialah pilihan berkuasa dan berelektrik: sistem hibridnya dengan 243 PS dan 530 Nm mendakwa 0-100 km/j dalam 7.7 saat, manakala T1 bergantung pada enjin petrol 1.5 liter berkuasa 168 hp dan 270 Nm. Jetour memberikan lebih banyak ruang fizikal kepada keluarga Malaysia dengan jarak roda 2,800 mm dan but 574 liter, berbanding 2,738 mm dan 560 liter. Kedua-duanya mempunyai cukai jalan tahunan RM120, adaptive cruise control dan kamera 360 darjah. Pilih H6 untuk kuasa hibrid dan kelengkapan kabin yang lebih lengkap; pilih T1 untuk ruang dan harga permulaan yang lebih rendah.
Pilih GWM Haval H6 jika prestasi hibrid, dakwaan 0-100 km/j dalam 7.7 saat, tempat duduk hadapan berkuasa dengan fungsi pengudaraan dan head-up display lebih penting berbanding ruang kabin tambahan.
Pilih Jetour T1 jika anda mahu berbelanja RM10,000 lebih rendah untuk SUV dengan jarak roda lebih panjang, but lebih besar, tangki bahan api lebih besar dan integrasi telefon secara wayarles.
Perbezaan utama
- Harga: GWM Haval H6 RM139,800; Jetour T1 RM129,800.
- Kuasa tren: sistem hibrid H6 243 PS dan 530 Nm; enjin petrol 1.5 liter T1 168 hp dan 270 Nm.
- Saiz: H6 mempunyai panjang 4,683 mm, lebar 1,886 mm dan jarak roda 2,738 mm; T1 pula sepanjang 4,705 mm, selebar 1,967 mm dan mempunyai jarak roda 2,800 mm.
- Kapasiti muatan: H6 mempunyai but 560 liter dan tangki 61 liter; T1 mempunyai but 574 liter dan tangki 70 liter.
- Kelengkapan tempat duduk hadapan: H6 mendapat tempat duduk pemandu dan penumpang berkuasa dengan fungsi pengudaraan; T1 mendapat tempat duduk pemandu berkuasa dan tempat duduk penumpang manual.
- Jarak tempuh waranti: H6 mempunyai perlindungan 7 tahun/200,000 km; T1 mempunyai perlindungan 7 tahun/150,000 km.
Haval H6
- Sistem hibrid 243 PS dan 530 Nm dengan dakwaan 0-100 km/j dalam 7.7 saat.
- Tempat duduk hadapan berkuasa dengan fungsi pengudaraan, bumbung kaca panoramik dan head-up display.
- Waranti pengeluar 200,000 km, berbanding 150,000 km untuk T1.
- Berharga RM10,000 lebih tinggi berbanding T1.
- Jarak roda 2,738 mm, but 560 liter dan tangki bahan api 61 liter yang lebih kecil.
- Dengan berat 1,720 kg, ia 88 kg lebih berat berbanding T1.
T1
- Harga pembelian RM10,000 lebih rendah.
- Jarak roda 2,800 mm, but 574 liter dan tangki bahan api 70 liter yang lebih besar.
- Apple CarPlay dan Android Auto secara wayarles, pengecas wayarles dan tayar ganti space-saver.
- Enjin petrolnya dengan 168 hp dan 270 Nm ketinggalan berbanding sistem hibrid H6 dengan 243 PS dan 530 Nm.
- Tiada bumbung kaca panoramik atau head-up display.
- Tempat duduk penumpang manual dan tiada fungsi pengudaraan untuk tempat duduk hadapan.
| Harga & ringkasan | ||
|---|---|---|
| Harga | RM139,800 | RM129,800✓ |
| Jenis badan | SUV | SUV |
| Segmen | C-Segment | C-Segment |
| Pemasangan | CKD | CKD |
| Pemilikan | ||
| Cukai jalan / tahun | RM120 | RM120 |
| Penggerak kuasa | ||
| Teknologi enjin | 16-valve DOHC, Turbocharged with Variable Valve Timing and Hybrid Assist | 16-valve DOHC with Turbocharger, Variable Valve Timing |
| Kapasiti | 1,497 cc | 1,499 cc |
| Kuasa kuda | 147 hp | 168 hp✓ |
| Tork | 230 Nm | 270 Nm✓ |
| Bahan api | Petrol Hybrid/REV | Petrol |
| Bilangan motor | 1 | — |
| Kuasa kuda motor | 175 hp | — |
| Tork motor | 300 Nm | — |
| Pacuan | ||
| Transmisi | Single Ratio Automatic | Dual-clutch Automatic (Wet) |
| Gear | — | 7 |
| Pacuan | Front Wheel Drive | Front Wheel Drive |
| Prestasi & Kecekapan | ||
| 0-100 km/j | 7.7 seconds | — |
| Dimensi | ||
| Panjang | 4,683 mm | 4,705 mm |
| Lebar | 1,886 mm | 1,967 mm |
| Tinggi | 1,730 mm | 1,840 mm |
| Jarak roda | 2,738 mm | 2,800 mm |
| Berat | 1,720 kg | 1,632 kg |
| Tangki minyak | 61 litres | 70 litres |
| Pintu | 5 | 5 |
| Tempat duduk | 5 | 5 |
| Ruang but | 560 litres | 574 litres✓ |
| Tayar depan | 225/55R19 | 235/65R18 |
| Tayar belakang | 225/55R19 | 235/65R18 |
| Tayar ganti | — | Space Saver |
| Tayar kilang | Hankook Ventus s1 Evo 3 SUV | GitiComfort F50 |
| Casis | ||
| Pemasangan | Malaysia (CKD) | Malaysia (CKD) |
| Suspensi depan | MacPherson Strut | MacPherson Struts |
| Suspensi belakang | Multi-link | Multi-link |
| Roda depan | 19" Alloy | 18" Apex Alloys |
| Roda belakang | 19" Alloy | 18" Apex Alloys |
| Stereng | Rack and Pinion (Electric Power Steering) | Rack & Pinion (Electric Power Steering) |
| Keselamatan | ||
| Beg udara | Driver and Front Passenger, Front Side, Front and Rear Curtain | Driver and Passenger, Front Side, Front and Rear Curtain |
| ABS/EBD | ✓ | ✓ |
| Kawalan kestabilan | ✓ | ✓ |
| Penggera | ✓ | ✓ |
| Immobilizer | ✓ | ✓ |
| Fungsi mematikan beg udara | ✓ | ✓ |
| Kunci keselamatan kanak-kanak | Manual for Rear Doors | Manual for Rear Doors |
| Tali pinggang keledar | 5 Three-point | 5 Three-point |
| Sistem maklumat titik buta | ✓ | ✓ |
| ISOFIX | Available on two outer rear passenger seats | Available for 2 Outer Rear Seats |
| Sistem brek autonomus | Yes | Yes |
| Bantuan mengekal lorong | Steering Correction | Steering Correction |
| Amaran perlanggaran | ✓ | ✓ |
| Peringatan tali pinggang | All Seats | All Seats |
| Lampu | ||
| Lampu utama | Matrix LED Projector | LED Projector |
| Lampu belakang | Full LED | Full LED |
| Lampu siang LED | ✓ | ✓ |
| Lampu kabus depan | ✓ | ✓ |
| Lampu kabus belakang | ✓ | ✓ |
| Penunjuk arah cermin sisi | ✓ | ✓ |
| Kabin | ||
| Tempat duduk depan | Powered Front Seats with Ventilation | Power Adjustable Driver's Seat, Manual Passenger Seat |
| Tempat duduk belakang | 60:40 Split-folding with Centre Armrest | 60:40 Split-folding |
| Penghawa dingin depan | Dual-zone Automatic Climate Control | Dual-zone Automatic Climate Control |
| Penghawa dingin belakang | Rear AC Vents | Rear AC Vents |
| Sunroof | Panoramic Glass Roof | — |
| Soket kuasa | 1 Front, 2 USB Front, 2 USB Rear | 1 Front, 1 Wireless Charger, 2 USB Front, 2 USB Rear |
| Lampu dalaman | Map Lights and Ambient Lights | Map Lights and Ambient Lighting |
| Pemegang cawan | 2 Front, 2 Rear | 2 Front, 2 Rear |
| Bidai matahari | Panoramic Glass Roof Shade | — |
| Audio | 12.3" Infotainment Touchscreen with Apple CarPlay and Android Auto, 8-speakers | 12.8" Touchscreen with Wireless Apple CarPlay & Android Auto, 8-speaker sound system |
| Kemudahan | ||
| Tingkap kuasa | Four Windows, Auto Up and Down with Anti Pinch | Four Windows, Auto Up & Down |
| Penghidup enjin | Keyless Push Button | Keyless Operation (Push Button Start) |
| Kunci | Keyless Operation | Keyless Operation |
| Lampu utama automatik | ✓ | ✓ |
| Pengelap automatik | ✓ | ✓ |
| Cruise control | Adaptive Cruise Control | Adaptive Cruise Control |
| Tiptronic | — | ✓ |
| Paddle shift | ✓ | — |
| Kawalan audio pada stereng | ✓ | ✓ |
| Stereng boleh laras (tilt) | ✓ | ✓ |
| Stereng boleh laras (teleskopik) | ✓ | ✓ |
| Operasi but | Powered Boot | Powered Boot |
| Sensor parkir depan | 6 Sensors | — |
| Sensor parkir belakang | 6 Sensors | 4 Sensors |
| Kamera undur | Yes, with 360-degree Camera | Yes, 360-degree Surround View Monitor |
| Cermin sisi lipat automatik | ✓ | ✓ |
| Bluetooth | ✓ | ✓ |
| Paparan head-up | ✓ | — |
| Bantuan mula menanjak | ✓ | ✓ |
| Kluster meter | Full LCD Monitor | Full LCD Monitor |
| Brek parkir | Electronic | Electronic |
| Waranti | ||
| Jarak waranti (pengeluar) | 200,000 km✓ | 150,000 km |
| Waranti pengeluar | 7 tahun | 7 tahun |
| Nota waranti | 10-Year/1,000,000 km Hybrid Powertrain Warranty, 10-year/1,000,000 km Engine Warranty | 10 Years, 1,000,000 km Engine Warranty |
Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian.
Kereta terpakai Haval H6 & T1 untuk dijual
Soalan Lazim Haval H6 vs T1
GWM Haval H6 atau Jetour T1, mana lebih baik?
H6 lebih baik untuk prestasi hibrid dan kelengkapan, dengan 243 PS, 530 Nm, tempat duduk hadapan berkuasa dengan fungsi pengudaraan serta head-up display. T1 pula lebih sesuai untuk pembeli yang mengutamakan jarak roda 2,800 mm, but 574 liter dan kos yang lebih rendah.
Berapakah perbezaan harga?
GWM Haval H6 berharga RM139,800 manakala Jetour T1 berharga RM129,800, jadi H6 mempunyai premium RM10,000.
SUV mana mempunyai ruang penumpang dan ruang bagasi yang lebih besar?
Jetour T1 lebih besar dalam setiap dimensi luaran dan mempunyai jarak roda 2,800 mm berbanding 2,738 mm untuk H6. Butnya juga berkapasiti 574 liter, iaitu 14 liter lebih besar berbanding but H6 yang berkapasiti 560 liter.