Panduan Membeli Kereta
Advertisement

GWM Haval H6 vs GWM Ora Good Cat

GWM Haval H6

GWM Haval H6

Ultra HEV

GWM Ora Good Cat

GWM Ora Good Cat

Kesimpulan

Pada harga RM139,800, Haval H6 berharga RM30,000 lebih daripada Ora Good Cat yang berharga RM109,800, tetapi ia pilihan lebih sesuai untuk membawa keluarga: but 560 liter miliknya 310 liter lebih besar, manakala jarak roda 2,738 mm pula 88 mm lebih panjang. Good Cat ialah alternatif elektrik yang lebih murah, dengan bateri 57.7-kWh, jarak perjalanan 400-km dan pengecasan DC 60-kW. Pilih berdasarkan kegunaan: H6 menawarkan ruang yang jauh lebih besar serta jaring keselamatan hibrid, manakala Good Cat sesuai untuk pembeli yang bersedia mengecas di rumah atau di jalan raya.

Haval H6

Pilih GWM Haval H6 jika anda memerlukan but 560 liter, lima pintu dan SUV segmen-C yang lebih besar untuk kegunaan keluarga secara berkala.

Ora Good Cat

Pilih GWM Ora Good Cat jika anda mahu berbelanja RM30,000 kurang untuk sebuah hatchback elektrik dengan jarak perjalanan 400-km, pengecasan DC 60-kW dan V2L 3.3-kW.

Perbezaan utama

  • Harga: Haval H6 RM139,800; Ora Good Cat RM109,800.
  • Badan dan segmen: Haval H6 ialah SUV segmen-C; Ora Good Cat ialah hatchback segmen-B.
  • Ruang but: Haval H6 560 liter; Ora Good Cat 250 liter.
  • Panjang: Haval H6 4,683 mm; Ora Good Cat 4,235 mm.
  • Waranti: Haval H6 tujuh tahun/200,000 km; Ora Good Cat lima tahun/150,000 km.
  • Kuasa motor: Haval H6 175 hp dan 300 Nm; Ora Good Cat 143 hp dan 210 Nm.

Haval H6

  • But 560 liter dan jarak roda 2,738 mm
  • Waranti pengeluar tujuh tahun/200,000-km
  • Suspensi belakang multi-link dan roda 19-inci
  • RM30,000 lebih mahal berbanding Ora Good Cat
  • Tiada jarak perjalanan EV, kapasiti bateri, pengecasan DC atau keupayaan V2L yang dinyatakan
  • Tiada auto parking atau navigasi terbina dalam

Ora Good Cat

  • Bateri 57.7-kWh dengan jarak perjalanan 400-km
  • Pengecasan DC 60-kW dan V2L 3.3-kW
  • Auto parking, navigasi dan brek lintasan trafik belakang
  • But 250 liter adalah 310 liter lebih kecil berbanding H6
  • Waranti pengeluar lima tahun/150,000-km adalah lebih pendek
  • Suspensi belakang torsion-beam berbanding persediaan multi-link pada H6

Kelebihan Haval H6 berbanding Ora Good Cat

Penunjuk arah cermin sisiPenghawa dingin belakangPaddle shiftBluetoothPaparan head-up

Kelebihan Ora Good Cat berbanding Haval H6

NavigasiParkir automatik

Berdasarkan helaian spesifikasi varian yang dipilih — ruangan kosong di satu pihak juga boleh bermaksud data tidak disenaraikan.

Jarak roda Haval H6 adalah 88 mm lebih panjang, yang biasanya memberikan lebih ruang kaki belakang. Haval H6 adalah 61 mm lebih lebar — lebih ruang bahu, tetapi lebih sukar di petak letak kereta. Ruang but memihak kepada Haval H6: 560 liter berbanding 250.

Haval H6 4,683 × 1,886 × 1,730 mm · jarak roda 2,738 mmOra Good Cat 4,235 × 1,825 × 1,596 mm · jarak roda 2,650 mm
1,7304,683 mmJarak roda 2,738 mm1,5964,235 mmJarak roda 2,650 mm

Lakaran badan mengikut jenis bentuk, dilukis mengikut skala daripada panjang dan tinggi setiap kereta.

Harga & ringkasan
HargaRM139,800RM109,800✓
Jenis badanSUVHatchback
SegmenC-SegmentB-Segment
PemasanganCKDCBU
Pemilikan
Cukai jalan / tahunRM120RM80✓
Ansuran bulanan (angg.)RM1,425/blnRM1,120/bln✓
Insurans / tahun (angg.)RM3,914RM3,103✓
Bahan api atau elektrik / tahun (angg.)—RM1,282
Kos tenaga / 100 km (angg.)—RM6.41
Kos penyelenggaraan 5 tahun (angg.)—RM22,322
Pengecasan (anggaran)
Cas AC 0–100% (angg.)—8.7 jam
Cas DC 10–80% (angg.)—65 minit
Penggerak kuasa
Teknologi enjin16-valve DOHC, Turbocharged with Variable Valve Timing and Hybrid Assist400V architecture
Kapasiti1,497 cc—
Kuasa kuda147 hp pada 5,600 rpm—
Tork230 Nm pada 2,200 rpm—
Susunan silinderInline 4—
Bahan apiPetrol Hybrid/REVElectric
Bilangan motor11
Kuasa kuda motor175 hp✓143 hp
Tork motor300 Nm✓210 Nm
Kapasiti bateri—57.7 kWh
Jarak EV—400 km
Kadar pengecasan (AC)—6.6 kW
Kadar pengecasan (DC)—60 kW
V2L—3.3 kW
Pacuan
TransmisiSingle Ratio AutomaticSingle Ratio Automatic
PacuanFront Wheel DriveFront Wheel Drive
Prestasi & Kecekapan
0-100 km/j7.7 seconds—
Kelajuan maksimum—150 km/h
Dimensi
Panjang4,683 mm4,235 mm
Lebar1,886 mm1,825 mm
Tinggi1,730 mm1,596 mm
Jarak roda2,738 mm2,650 mm
Berat1,720 kg1,510 kg
Tangki minyak61 litres—
Pintu54
Tempat duduk55
Ruang but560 litres✓250 litres
Tayar depan225/55R19215/50R18
Tayar belakang225/55R19215/50R18
Tayar ganti—Tyre Repair Kit
Tayar kilangHankook Ventus s1 Evo 3 SUVGitiComfort 225 V1
Wiper Blade (Driver)—24 inch
Wiper Blade (Passenger)—16 inch
Casis
PemasanganMalaysia (CKD)Thailand (CBU)
Suspensi depanMacPherson StrutMacPherson Strut
Suspensi belakangMulti-linkTorsion Beam
Roda depan19" Alloy18" Alloy
Roda belakang19" Alloy18" Alloy
SterengRack and Pinion (Electric Power Steering)Rack and Pinion (Electric Power Steering)
Keselamatan
Beg udara6 (Driver and Front Passenger, Front Side, Front and Rear Curtain)6 (Driver and Passenger, Front Side, Front and Rear Curtain)
ABS/EBD✓✓
Kawalan kestabilan✓✓
Penggera✓✓
Immobilizer✓✓
Fungsi mematikan beg udara✓✓
Kunci keselamatan kanak-kanakManual for Rear DoorsManual for Rear Doors
Tali pinggang keledar5 Three-point5
Sistem maklumat titik buta✓✓
ISOFIXAvailable on two outer rear passenger seatsAvailable on Two Outer Rear Seats
Sistem brek autonomusYesYes
Bantuan mengekal lorongSteering CorrectionSteering Correction
Amaran perlanggaran✓✓
Peringatan tali pinggangAll SeatsAll Seats
Nota keselamatan—Rear Collision Waring, Rear Cross Traffic Alert, Rear Cross Traffic Braking, Emergency Lane Keeping, Door Open Warning
Lampu
Lampu utamaMatrix LED ProjectorLED
Lampu belakangFull LEDLED
Lampu siang LED✓✓
Lampu kabus depan✓✓
Lampu kabus belakang✓✓
Penunjuk arah cermin sisi✓—
Kabin
Tempat duduk depanPowered Front Seats with Ventilation6-way Power Adjustable Driver Seat with Memory and Massage Functions, 4-way Manual Adjustable Passenger Seat
Tempat duduk belakang60:40 Split-folding with Centre Armrest60:40 Split-folding with Centre Armrest
Penghawa dingin depanDual-zone Automatic Climate ControlSingle-zone Automatic Climate Control with PM2.5 filter
Penghawa dingin belakangRear AC Vents—
SunroofPanoramic Glass RoofPanoramic
Soket kuasa1 Front, 2 USB Front, 2 USB Rear2 USB Front, 1 USB Rear, 1 USB for Dashcam
Lampu dalamanMap Lights and Ambient LightsMap Lights
Pemegang cawan2 Front, 2 Rear2 Front, 2 Rear, 1 Rear Armrest
Bidai matahariPanoramic Glass Roof ShadeYes
Audio12.3" Infotainment Touchscreen with Apple CarPlay and Android Auto, 8-speakers10.25" Touchscreen with Android Auto, Apple CarPlay, Bluetooth and 6 Speakers
Kemudahan
Tingkap kuasaFour Windows, Auto Up and Down with Anti PinchFour Windows, Auto Up and Down with Anti Pinch
Penghidup enjinKeyless Push ButtonKeyless Push Button
KunciKeyless OperationKeyless Operation
Lampu utama automatik✓✓
Pengelap automatik✓✓
Cruise controlAdaptive Cruise ControlAdaptive Cruise Control
Paddle shift✓—
Kawalan audio pada stereng✓✓
Stereng boleh laras (tilt)✓✓
Stereng boleh laras (teleskopik)✓✓
Operasi butPowered BootPowered Boot
Sensor parkir depan6 Sensors6 Sensors
Sensor parkir belakang6 Sensors6 Sensors
Kamera undurYes, with 360-degree CameraYes, with 360-degree Camera
Parkir automatik—Yes
Cermin sisi lipat automatik✓✓
Bluetooth✓—
Navigasi—✓
Paparan head-up✓—
Bantuan mula menanjak✓✓
Kluster meterFull LCD MonitorFull LCD Monitor
Brek parkirElectronicElectronic
Nota kemudahan—Lane Change Assist
Waranti
Jarak waranti (pengeluar)200,000 km✓150,000 km
Waranti pengeluar7 tahun✓5 tahun
Nota waranti10-Year/1,000,000 km Hybrid Powertrain Warranty, 10-year/1,000,000 km Engine Warranty8-year/180,000-km High Voltage Battery Warranty

Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian. Anggaran kos berdasarkan 20,000 km/tahun. Bahan api pada RM1.99/liter (RON95, bersubsidi). Elektrik pada RM0.44/kWj (tarif domestik TNB, pengecasan di rumah); pengecasan DC awam sekitar RM1.30/kWj. Masa pengecasan dianggarkan daripada kapasiti bateri dan kadar pengecasan puncak. Insurans: tarif motor komprehensif, tanpa NCD. Ansuran: 10% pendahuluan, kadar rata 2.5%, 9 tahun. Harga disemak November 2026.

Soalan Lazim Haval H6 vs Ora Good Cat

Mana lebih baik, GWM Haval H6 atau GWM Ora Good Cat?

Haval H6 lebih baik dari segi ruang, dengan but 560 liter dan lima pintu. Ora Good Cat pula lebih baik untuk pemilikan EV berkos lebih rendah, dengan bateri 57.7-kWh, jarak perjalanan 400-km, pengecasan DC 60-kW dan V2L.

Berapakah perbezaan harga?

GWM Haval H6 berharga RM30,000 lebih mahal berbanding GWM Ora Good Cat.

Bolehkah GWM Ora Good Cat membekalkan kuasa kepada peralatan elektrik luaran?

Ya. Ora Good Cat mempunyai keupayaan vehicle-to-load 3.3-kW. Tiada keupayaan V2L dinyatakan untuk Haval H6.

Berapa lama masa pengecasan?

Bateri 57.7 kWj Ora Good Cat mengambil kira-kira 8.7 jam untuk cas penuh AC, dan dianggarkan 65 minit dari 10% ke 80% pada pengecas pantas DC dengan kadar puncak 60 kW.

Yang mana dipasang secara tempatan?

Haval H6 dipasang di Malaysia (CKD), manakala Ora Good Cat diimport sepenuhnya (CBU) dari Thailand. Pemasangan tempatan biasanya membantu harga dan bekalan alat ganti, dan program CKD lazimnya menandakan komitmen jangka panjang terhadap model ini di sini.

Yang mana mempunyai waranti lebih baik?

Haval H6 disertakan waranti pengilang 7 tahun berbanding 5 tahun untuk Ora Good Cat. Haval H6: 10-Year/1,000,000 km Hybrid Powertrain Warranty, 10-year/1,000,000 km Engine Warranty. Ora Good Cat: 8-year/180,000-km High Voltage Battery Warranty.

Lagi perbandingan

Nak beli salah satu? Jual kereta lama, terima bayaran dalam 24 jam

Related PaulTan.org Content: 2025 | News: News | Reviews: Reviews | Electric: Electric | Featured: Featured | Malaysia: Malaysia